Пам\’ятка туристам по Єгипту

ВІЗА І ПАСПОРТ. Громадяни України можуть виїжджати в Єгипет без заздалегідь оформленої візи. Віза вартістю $ 15 оформляється по прильоту в аеропорту і дає право на одноразовий в’їзд до Єгипту і безперервне перебування в країні протягом одного місяця. Ваш паспорт повинен мати не менше двох вільних сторінок (розворот) для проставляння візи. 

ВІЗА І ПАСПОРТ. Громадяни України можуть виїжджати в Єгипет без заздалегідь оформленої візи. Віза вартістю $ 15 оформляється по прильоту в аеропорту і дає право на одноразовий в’їзд до Єгипту і безперервне перебування в країні протягом одного місяця. Ваш паспорт повинен мати не менше двох вільних сторінок (розворот) для проставляння візи.

На дітей до 12 років, вписаних в паспорт батьків, віза не оплачується, вони оформляються у візу батьків. У разі порушення візового режиму (перебування в країні більше 30 днів, зазначених у марці) офіційною владою може бути накладено штраф і введені обмеження на відвідування країни.

Безвізовий транзит заборонений. Для українців обмежень на пересування по країні немає, проте поодинокі поїздки на південь країни, особливо в Луксор і Асуан, небажані.

Просимо взяти до відома:

    — Для в’їзду в Єгипет Вам необхідний закордонний паспорт, термін дії якого повинен бути не менше 2-х місяців з моменту закінчення поїздки. У закордонному паспорті повинні бути правильно вказані прізвище, ім’я, дата і місце народження, відомості про дітей (у тому числі і в латинській транслітерації), завірені печаткою організацією, що видала паспорт. Паспорт не повинен мати пошкоджень, плям і сторонніх записів.

      ПРИКОРДОННИЙ, МИТНИЙ, САНІТАРНИЙ І ВЕТЕРИНАРНИЙ КОНТРОЛЬ в аеропорту ЕГИПТА. При перетині кордону необхідно пред’явити закордонний паспорт з діючою візою. При ввезенні домашніх тварин потрібно пред’являти дійсний сертифікат ветеринарної служби з відміткою і всі щеплення, включаючи щеплення проти сказу, завірений в єгипетському консульстві. Дозволений для туристів старше 20 років безмитне ввезення 200 сигарет або 250 г тютюну або 50 штук сигар, 1 л алкогольних напоїв, косметики, парфумерії, продуктів харчування в межах особистої потреби. Ауді- відео-, теле- і фотоапаратуру необхідно вказувати в декларації. Заборонено ввезення наркотиків, ліків, що містять велику дозу наркотичних речовин, і зброї. Ввезення іноземної валюти необмежений. Вивозити дозволено не більше 5000 доларів США на людину. Заборонено вивезення національної єгипетської валюти. Заборонено вивезення коралів і предметів морської фауни (навіть підібраних на березі або придбаних в магазинах), штраф за дане правопорушення не менше 1.000 доларів США, а також предметів, що мають історичну цінність.

Переліт до Єгипту триває близько 4 годин.

Національної грошової одиниці — єгипетський фунт (1 фунт = 100 піастрам), обмінний курс в основному стабільний і складає близько 6.8 ег.фунтов за 1 долар США.

Обмін валюти можна зробити в банку, аеропорту, а також в обмінних пунктах готелів. Час роботи банків — з 10 до 14 годин і з 18 до 22 години, вихідний — субота, неділя, деякі банки не працюють і в п’ятницю.

Банківські банкноти випускаються номіналом в 10, 20, 50 і 100 фунтів. Не міняйте відразу багато грошей, ще жодному нашому туристові не вдавалося поміняти залишилися після поїздки гроші на ВКВ — або курс занадто невигідний або була потрібна довідка про обмін доларів на фунти, яку, як правило, ніхто не зберігає до кінця поїздки. Гроші краще ввозити в американських доларах або євро, вони приймаються майже скрізь. Бажано мати деяку кількість дрібних купюр. Має сенс обміняти невелику суму на фунти, тому багато в Єгипті коштує менше долара (проїзд на автобусі, пляшка води, платний туалет).

РЕЛІГІЯ. Незалежно від того, мусульманин він, або копт, корінний єгиптянин дуже релігійна людина, і релігійними принципами керується в житті. Офіційною релігією Єгипту є іслам. Мусульманська віра визначає ритм життя єгиптян. Це помітно по чисто зовнішніми ознаками: наприклад, п’ять разів на день муедзин через гучномовець скликає віруючих на молитву. Коран накладає на правовірних ряд суворих заборон, які повинні неухильно дотримуватися. У священний місяць Рамадан забороняється їжа від сходу до заходу сонця. Туристам, які відвідують країну в цей час, не рекомендується вживати в публічних місцях яку-небудь їжу або напої, палити і жувати жувальну гумку. Нехтування цим правилом може спричинити затримання поліцією за неповагу законів і традицій. Як відомо, правовірним мусульманам заборонено вживати алкоголь, тому алкогольні напої Ви можете знайти головним чином в барах готелів. Стриманість і повагу обов’язкові при відвідинах мечеті, краще всього оглядати її, коли там немає богослужіння. Біля входу в мечеть, в будинок або квартиру турка належить роззувати.

      ЗВИЧАЇ. Нарівні з релігією тут дуже поширений культ сім’ї і дітей. У Єгипті є певні обмеження і правила для жінок. Наприклад, черга за квитками буде розділена на дві лінії — чоловіків і жінок. При посадці в транспорт жінки також повинні ставати в окрему чергу і займати передні місця в салоні. У метрополітені перший вагон звичайно призначений винятково для жінок. Заговорити з незнайомою єгипетською жінкою для чоловіка — порушення етикету. Ніде, крім університетських кампусів, не заохочується спілкування неодружених чоловіків і незаміжніх жінок. Мандрівник, звичайно, зверне увагу на особливості національного костюма єгиптян. Єгиптяни носять сорочки вільного крою, причому прості люди віддають перевагу білому кольору, жінки одягаються в чорне. Накидка «хіджаб» здавна захищала особи селянок від сонця і пилу. Однак її носіння не зводиться тільки до зручності і обумовлено традиціями ісламського суспільства. Одні надягають хіджаб, щоб підкреслити своє східне походження. Інші бояться уславитися легковажними: носить накидку простіше знайти чоловіка «з серйозними намірами», адже хіджаб вважають символом жіночої скромності. Рекомендуємо Вам при виборі одягу для прогулянок в місті враховувати вдачу та звичаї східної країни. На території ж готелю можна одягатися за власним розсудом. У Єгипті все робиться повільно, в тому числі процес прийняття рішень. На ділові зустрічі єгиптянин може спізнитися.

КУХНЯ. Національна історія Єгипту включає в себе періоди окупації французами, британцями і турками, і, відповідно, кухня формувалася під їх впливом, а також багато привнесли туди сусіди Єгипту — Ліван і Греція. Замість хліба єгиптяни вживають лаваш, також відомий як арабська або сирійський хліб, але він відрізняється за смаком від своїх аналогів у сусідніх країнах. Shwarma, бутерброд зразок гамбургера, є місцевим видом швидкого харчування, однак впевніться, що м’ясо добре просмажене. Також спробуйте fateer — спечений у духовці млинець з комбінаціями всіляких начинок; mulokhaya — суп з мангольдом і великою кількістю часнику; і koshari — суміш рису, сочевиці, пасти і нутовой, заправлена пряним томатним соусом і смаженою цибулею. Після того, як державні виноградники були приватизовані в 1998 році, єгипетські вина покращилися на порядок. Місцеве пиво готується в Єгипті за старовинною технологією, якій вже більше 100 років.

Чайові. Прийнято залишати чайові (бакшиш) носіям (близько 1 дол. США) і офіціантам (у розмірі 5-10% від суми рахунку). Вважається, що заслуговують заохочення водії автобусів, покоївки в готелі, екскурсоводи, якщо клієнт залишився задоволений обслуговуванням.

ЕКСКУРСІЇ. Наші партнери пропонують цікаві екскурсійні програми, з якими Ви можете ознайомитися ще до виїзду в каталогах нашої фірми. Графік проведення екскурсій та їх вартість Вам повідомить гід при проведенні інформаційної години в готелі. Інші місцеві компанії також пропонують різноманітні варіанти проведення дозвілля, нерідко за нижчою ціною. Найчастіше економія досягається за рахунок використання не має кондиціонера і погано обладнаного транспорту, відсутність страхування на період поїздки, російськомовного гіда і т.д. Такі компанії можуть не мати ліцензію на здійснення даної діяльності. З’ясуйте всі пов’язані з екскурсією деталі до її оплати.

КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ: З усіх виникаючих питань під час перебування в Єгипті звертайтеся до Вашого гіда, мобільний телефон якого розміщений на інформаційному стенді.

  ТЕЛЕФОНИ ПЕРШОЇ НЕОБХІДНОСТІ: поліція — 122, дорожня поліція — 128, туристична поліція — 126, швидка допомога — 123, пожежна служба — 180. Телефонний код Єгипту — 20, Каїра — 2.

Хургада (код міста 065):

Туристична поліція 446-765; Поліцейське управління 446-359; Госпіталь 446-740; Аеропорт 442-831;

Шарм-Ель-Шейх (код міста 0693):

Туристична поліція 600-675; Поліцейське управління 660-306; Швидка допомога 600-554; Госпіталь 661-011; Аеропорт 601-140.

Цікаве по темі посту, варто подивитись

 • У Грузії гості \»Казантип\» прибув до 15 разів менше За весь час фестивалю "Казантип" в Грузії він відвідав 10000 люди загальна і кількість відвідувачів в день, не повинна перевищувати 5000. Це повідомили, Микита Marshunok, президент […]
 • В Єгипті з\’явиться чотири нових курорту В Єгипті розроблений проект по створенню на узбережжі Червоного моря нового курорту, який представляє собою інтегрований туристичний місто. Місто буде складатися з чотирьох туристичних […]
 • 15 способів поліпшити настрій свого чоловіка 1. Годуєте свого коханого з рук, як бога, виноградом, полуницею або шоколадом.2. Перетворіть прості обійми в чуттєвий масаж шиї і спини, і ви доставите йому незабутнє задоволення. 1. […]
 • Как перевозить школьников. Аренда микроавтобуса для перевозки школьников Правила перевозки деток и школьников в автобусах подразумевают установку на корпусе машинки либо на заднем и лобовом стёклах опознавательного символа «Осторожно! Детки». Ежели ранее […]
 • 5 лучших пешеходных маршрутов Европы Пешеходный туризм набирает все большую и большую популярность в последнее время. Для этого вовсе не нужно быть профессиональным спортсменом и мастером спортивного ориентирования. По […]
 • Едем на такси из Москвы в другой город — советы Заказать такси в компании Сити Фри из Москвы в другой город вы можете, если позвоните диспетчеру при возникновении такой необходимости. Среди преимуществ нашей службы такси-межгород есть […]
 • Преимущества дизельного мотора Цена авто топлива быстро растет. Данный факт волнует отнюдь не лишь автовладельцев, однако и производителей машин. Не для кого не секрет то, что конкретно поэтому на повестке денька так […]
 • Живописный штат Гоа Чтобы найти наименьший по площади, а именно 3702 км2, штат Гоа, особых усилий не нужно. Находится он в Индии, на юго-западе. Из двадцати восьми штатов, Гоа самый маленький. Соседями […]
 • Відвідання якої країни найсильніше впливає на світогляд туристів У соціальних мережах було проведено опитування, метою якого було з'ясування, відвідування якої країни найсильніше змінило свідомість туристів. В процесі опитування з'ясувалося, що […]
 • самодіяльний туризм Федеральний закон « Про основи туристської діяльності в Російській Федерації» трактує самодіяльний туризм як «подорожі з використанням активних способів пересування , […]
 • Все денежные переводы в Молдову уже реально сократились на треть Объем всех денежных переводов в гос. Молдову из-за рубежа в пользу частных лиц через банки зимой 2014 г. Уменьшился на 30, 8%, по сравнению с тем же сроком проведения предыдущего года, […]
 • Зарубіжні туроператори почали видаляти зі своїх пропозицій Росію Багато закордонних туроператори стали видаляти зі своїх рекламних буклетів Росію. Повідомив про це Сергій Шпилько, глава Москомтурізма.Агентство «Москва» доповідає, що за […]
 • Індія переходить на електронні візи Протягом року в Індії буде запущена електронна система видачі віз (ЕТА), що значно спростить в'їзд в країну для іноземців. Нововведення торкнеться громадян 180 країн світу.Електронна […]
 • Фестиваль їжі в Дубаї обіцяє бути цікавим З 6 по 28 лютого в Дубаї пройде масштабний кулінарний фестиваль (Dubai Food Festival), на якому будуть представлено гастрономічне розмаїття емірату і всього світу. У фестивалі візьмуть […]
 • Пляжі Анапи, смешные приколы картинки Анапа давно вже відома своїми піщаними пляжами. Більшість людей і взагалі вважають кращими на кавказькому узбережжі Чорного моря. У місті ще з радянських часів існує безліч здравниць, […]
 • Испанское кофе Torrefacto Вот более 70-ти лет испанцы используют интересный кофе, получивший свое название torrefacto. Изготовлять же его начали когда в Испании уже свирепствовала гражданская война, повлекшая […]
 • Ученые отыскали незамысловатый способ выявления брутальных водителей Спецы по прикладной арифметике школы информационных новых  технологий и коммуникаций политеха Мадрида выявили типичную закономерность, позволяющую обозначать брутальных водителей по […]
 • Советы родителям — как делать правильно уроки с своим первоклассником Очень большие тяготы у первоклашек вызывает выполнение всех домашних заданий, и только от предков во многом зависит решение данной проблемы. В случае если малыш завершит начальную школу, […]
 • Італія. Гірськолижний курорт Картина д\’Ампеццо Картина д'Ампеццо - один з найпопулярніших гірськолижних курортів Італії . Своєю популярністю він зобов'язаний проведення зимових Олімпійських ігор в 1956 році. На сьогоднішній день […]
 • Как пить воду Для поддержания здоровья и физического благополучия человеческому организму нужна вода . И хотя все об этом давным-давно знают, достаточное количество воды все таки выпивается […]
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.