Як заробити на сонячній енергії?

Зелений тариф — основні питання та відповіді

Ми зібрали для вас основні відповіді про те, як заробити на сонячній енергії, скільки коштує, і що для цього потрібно.
Вам потрібне обладнання електростанції — замовити його ви можете на сайті http://sun.zt.ua/.
Отже:

Зелений тариф — що це таке і з чим його їдять?

Якщо коротко, без юридичної термінології, то «зелений» тариф — це спеціальний тариф, за яким держава, в особі місцевих енергокомпаній, викуповує у фіз. осіб (а дана стаття, в першу чергу, для них) не спожиту в домогосподарствах сонячну енергію.
Краса! Сонце світить, сонячні батареї перетворюють світло в електроенергію, і приватник продає цю енергію державі. Відразу виникають підозри, надто вже все гарно звучить… Чому? Навіщо? Кому вигідно?
Чому — для стимулювання використання відновлюваних джерел енергії. Адже собівартість енергії від ВДЕ висока, щоб вона стала вигідною, треба субсидування.
Навіщо — Україна прагне в Євросоюз, взяла на себе зобов’язання наростити частку відновлюваних джерел енергії, скоротити викиди СО2, і інше-десяте.
Кому вигідно — в першу чергу, фіз. особам., приватникам. Все таки, за сонячну енергію платять, і стабільно. Ну і енергокомпаніям — сонячна енергія розвантажує мережу, завдяки распределенному генерування. Крім того, енергокомпанії зі своєї кишені за сонце не платять гроші виділяє надбудова — «Єдиний енергоринок».

How much? Скільки платять за сонце?

Скільки в грошах цей зелений тариф? Може, шкурка вичинки не варта? За п’ять копійок напружуватися?
По порядку. У грошах — залежить від року введення сонячної установки в експлуатацію. Якщо встигли запустити в поточному році — кожен проданий сонячний кіловат-годину буде коштувати 19 євроцентів. І залишиться таким до 2030 року. Якщо вирішили зайнятися темою пізніше, то і тариф буде нижче:
— 1 січня 2017 – 31 грудня 2019 — 0,18 € / кВт*год
— 1 січня 2020 – 31 грудня 2024 — 0,16 € / кВт*год
— 1 січня 2025 – 31 грудня 2030 — 0,14 € / кВт*год
Повторюю: величина «зеленого» тарифу не змінюється з дати введення сонячної установки в експлуатацію, аж до 2030-го року. А що буде далі, ніхто не знає. Придумають.
Як бачите, не платять п’ять копійок. І взагалі, навіть не наших копійок. Для порівняння, зелений тариф в Німеччині зараз — 12 євроцентів за кіловат-годину. В Австралії, де багато диких кенгуру, взагалі 6 центів., і навіть не американських, а їхніх, місцевих. Так що ми попереду планети всієї. Хоча у нас гроші все-таки приходять на рахунок у гривні. Але тариф індексується, при чому, кожний квартал, за курсом Нацбанку. За нинішніми грошей, більше п’яти гривень за кіловат-годину виходить.
Але є особливості. Як кажуть, диявол криється в деталях:
За зеленим тарифом можна продати тільки різницю між виробленою сонячною установкою энегией, і спожитої будинком! Якщо ваш будинок споживає багато електроенергії опалення там, кондиціонери, холодильники, а сонячна установка — маленька, всього лише пару кіловатів, то різниці не буде, буде тільки економія споживання від мережі. Але економія фактично за зеленим тарифом — адже ви могли б продати цю енергію, а так самі «їсте».

Так який же заробіток?

Скільки ж грошей можна реально заробити?
Заробіток на сонячній енергії, як було сказано вище, взаємопов’язаний з власним споживанням домогосподарства і з масштабом сонячної установки: чим більше сонячна установка, тим більше вихід сонячної енергії, тим більше різниця між споживанням і виробництвом, і більше можна заробити.
Так як всі хочуть заробити багато, то давайте, оптимізуємо (ідеалізуємо) умови. Скажімо, ви не живете постійно в хаті, лише зрідка відвідуєте його, наприклад, у вихідні. Мінімальне споживання електроенергії, музика там., телек, світлодіодне освітлення. Загалом, гостьовий будинок. В такому ідеальному випадку, коли ви продаєте всю сонячну енергію від вашої установки, заробіток від сонячних установок складе:
— від 5-ти кіловатної ~ 1000 € на рік;
— від 10-ти кіловатної ~ 2000 € на рік;
— від 30-ти кіловатної ~ 6000 € на рік.
Як бачите, від потужних установок заробіток дуже навіть не поганий. Порівняємо зі здачею в оренду хорошої квартири, правда без всіх цих складнощів з орендарями та інше. І цей заробіток більше від банківських депозитів (в валюті). Фактично сонячна установка з зеленим тарифом — своєрідний энергодепозит.

Скільки грошей треба вкласти? Окупність?

Скільки ж грошей треба викласти, щоб мати розписаний вище дохід? Які інвестиції? І головне — коли окупиться?
Повна вартість сонячних установок стартує:
— 5-ти кіловатна — від ~ 6 000…6 500 €;
— 10-ти кіловатна — від ~ 10 000…11 000 €;
— 30-ти кіловатна — від ~ 30 000 €.
В оптимальних умовах (немає власного споживання електроенергії, або воно мінімальне) окупність проекту складе від 5-ти років! А далі — чистий дохід, аж до 30-го року! Фактично, за час дії «зеленого» тарифу, сонячна установка окупить себе майже в 3 (три!) рази!!!
І це значно вигідніше, ніж купувати і здавати квартиру в оренду (кап. вкладення там ого-го!), або нести гроші в банк!
Зауважу, що оптимальні умови для повного продажу сонячної енергії цілком досяжні! Наприклад, другі робляться введення і підключення до енергокомпаній або кооперативам, щоб по одній лінії продавати всю сонячну енергію, а з іншого — одержувати з мережі, і інше.

Це дуже складно?

Багатьох відлякує, що для оформлення зеленого тарифу треба звертатися в місцеву енергокомпанію, там вимагатимуть купу довідок і папірців, проект. Та й взагалі, а раптом не дадуть зелений тариф?
Всі ці побоювання безпідставні: дотримуючись основних вимог Порядку обліку та розрахунку за сонячну енергію, ви гарантовано отримаєте зелений тариф і зможете продавати сонце!
Ці вимоги такі:
а) у вас повинен бути прямий Договір з енергокомпанією (Обл — або Міськенерго) на поставку електроенергії.
Якщо ви підключені до кооперативу, то необхідно, не відключаючись від нього, подати заявку та оформити такий Договір.
б) потужність сонячної установки не повинна перевищувати потужність, зафіксовану в Договорі на постачання електроенергії, і сумарно не перевищувати 30-ти кВт.
Якщо в Договорі у вас прописана маленька потужність, а встановлення і можливість заробітку ви хочете більшу, то необхідно звертатися в енергокомпанію, і збільшувати виділену вам потужність. Так само треба пам’ятати, що системи більше тридцяти кіловат для приватників ставити не можна, а то не дадуть зелений тариф! Закон суворий, але такий Закон!
в) сонячна установка повинна бути змонтована «на дахах і фасадах домогосподарства».
Тобто, сонячні панелі можна встановлювати на будинку, гаражі, альтанках, навісах, навіть парканах. Але жодних конструкцій в городі чи у дворі, ніяких трекерів (систем стеження за сонцем) на галявині!
Що стосується довідок, проекту та інших папірців, то ситуація з ними досить проста. На солнечую установку проект не потрібен. Взагалі. Замість нього заповнюється стандартний бланк однолінійної схеми, де вказується, яке обладнання у вас встановлено. А з паперів потрібні звичайні копії документів: паспорта, ідентифікаційного коду, права володіння або користування домогосподарством, Договору на поставку електроенергії, тех. документації на обладнання. Ну і ще типове Заяву-повідомлення, де зазначається, що я, такий-то, побудував у себе сонячну установку. Будьте, мовляв, ласкаві, прийміть її, і давайте мені гроші. За сонце.

Так як все це здійснити? З чого почати?

Вище були розписані основні вимоги для безпроблемного отримання зеленого тарифу. Але як все це здійснюється на практиці? Детальніше про деталі і моментах.
Дотримуючись перелічених вище умов, ви запросто можете встановити у себе в домогосподарстві, на дахах або фасадах, сонячну установку, потужність якої не перевищує вашу потужність за Договором. Монтувати її можете хоч самостійно, хоч найняв когось. І у цього «когось» — компанії або приватної особи, не обов’язково повинна бути монтажна ліцензія, головне — щоб все було смонировано згідно нормативним вимогам на електро установки.
Для монтажу сонячних батарей вам потрібна відповідна площину — дах, дах, фасад, орієнтована на південь (гірше — південний схід або південний захід) під деяким кутом (20…50°).
Приблизна площа площин для установки сонячних панелей:
— для 5-ти кіловатної — ~ 35 м?. Наприклад, південний схил даху 3,5 х 10м;
— для 10-ти кіловатної — ~ 70 м?. Наприклад, південний схил даху 7 х 10м;
— для 30-ти кіловатної — ~ 200 м?. Наприклад, південний схил даху 7 х 20м, дах гаража 7 х 10м.
Ну ось., панелі змонтовані. Після установки системи, треба зібрати і подати в місцевий Обл — або Міськенерго необхідні папірці (див. вище). Після подачі паперів, енергокомпанія змінює вам лічильник на спеціальний двох спрямований, та укладає з вами Договір купівлі-продажу сонячної енергії. Цей лічильник буде вважати, скільки сонячної енергії експортовано в електромережу енергопостачальника, а скільки «з’їв» ваш будинок, і його показники будуть у платіжці. На цьому все!
Уся процедура, від подання паперів до отримання Договору, займе місяць-другий, після чого ви стаєте виробником і продавцем электроэнегии! Вітаємо!

Цікаве по темі посту, варто подивитись

 • Диета для беременных ПРИБАВКА В ВЕССЕ ВО ВРЕМЯ БЕРЕМЕННОСТИ И ПИТАНИЕ Увеличение в весе во время беременности приводит к увеличению риска развития заболеваний. Это касается не только мамы, но и будущего […]
 • Что такое барабанный сепаратор Барабанный сепаратор – нужный разделитель в сельскохозяйственной ветви. С его поддержкою происходит разделение сыпучих использованных материалов на отдельные фракции, устранение вторичного […]
 • Як відпочити в Єгипті, горящие путевки египет Як відпочити в Єгипті, горящие путевки египет В цьому пості зібрано корисні поради туристам. що планують поїздку в Єгипет 1-ий два-і край. А, зрештою, може, хто й не знав про якісь […]
 • Почему разрушаются опоры для заборов? Существует мнение, что установка забора для дачи – дело пустяковое. Если так, тогда почему заборы, построенные своими руками, часто разрушаются, не пережив даже первую зимовку? Главная […]
 • Як знайти в Києві хороший бар У завсідників, напевно, є перелік місць, куди вони прогулюються з завидною всепостоянством. А ось новеньким важливо знати відповідь на запитання, як обрати непоганий бар. Давайте нарешті […]
 • Туроператор и турагент в чем отличие Не глядя на то, собственно что нынешний туризм в нашей стране есть уже больше 20 лет, для множества остается неясным, чем промышляют туроператоры, а чем турагенты. Турфирма Гелена - […]
 • Як вибрати вогнегасник для офісу Як обрати вогнегасник? Скільки треба вогнегасників? Обираємо вогнегасник в кабінет, на склад або виробниче приміщення. В реальний час найбільшого поширення набули порошкові та […]
 • Национальный парк Ялла На юго-восточном побережье Шри-Ланки, в 300 км от Коломбо находится национальный парк Ялла. Отдых на Цейлоне будет не совсем полным, если не посетить этот чудесный уголок природы. История […]
 • Чем занимаются экологи Но, вероятно, приверженность к природе - это 1-ый предлог, дабы избрать профессию эколога. А уже вслед за тем приходит осознание такого, собственно что к деревьям, животным, воде и лесам […]
 • Простой путь в три шага – и кредитка с отличными условиями Ваша! Жизненные ситуации порой ставят перед нами необходимость быстро получить наличные деньги. Идеальным решение в таком случае становится оформление пластиковой карты с кредитным лимитом через […]
 • Как стать боксером Ежели вас так сказать интересует вопрос, как, вообщем то, стать боксером, то вы здесь «по адресу». Все знают то, что стать настоящим проф боксером весьма трудно! Однако ежели вы будете […]
 • Как вести себя в самолете Сейчас достаточно зачастую позволительно услышать фразу "боюсь витать на самолете", невзирая на то, что статистика уверенно обосновывает: самолет ? самый неопасный облик транспорта. В […]
 • На что обратить внимание в первую очередь при покупке мебели для кухни Выбор хорошей кухонной мебели отнюдь не будет сдаваться как бы огромный проблемой, ежели точно знать, на что обращать пристальное внимание. Лучшим вариантом для любой кухни будет […]
 • Как переехать на новую квартиру Нужное объяснение: мы, к огорчению, отнюдь не собираемся извещать о том, как будто проще переехать человека. Это советы для тех, кто, мягко говоря, перебирается в новое жилище и отнюдь не […]
 • Как быстро похудеть Ожирение, мягко говоря, считается заболеванием века, которой как раз мучается все большее число людей в как бы продвинутых странах. Само-собой разумеется, среди тем, решить эту дилемму […]
 • Яку воду варто пити На жаль, але не будь-яку воду можна пити. Вона може містити в собі багато лугу. З приводу того, яку воду пити, точиться чимало суперечок, однак одне точно – вода повинні бути чистою, […]
 • Хто такий сепаратист В сучасному цивілізованому світі все частіше і частіше, на жаль дозволено так сказати почути таке слово, сепаратизм або сепаратист. Можливо і те, що пара ці поняття повністю як би різні. […]
 • Строк службы и как проверить амортизатор Теоретически амортизаторы следует инспектировать на, как мы с вами постоянно говорим, особых вибростендах. Но все же установлены они далеко отнюдь не на всех сто. И действительно, […]
 • Для чого потрібен жировловлювач Сепаратор жиру - ось як інакше іменують жировловлювач. Це прилад може допомогти чистити від жиру і його похідних промислові і домашні стічні води. Відомо, що власне сало у воді не […]
 • Чи зручний шкіряний диван Шкіряний диванчик – це, спочатку, знак солідності власників, навряд чи б молода родина з 2-ух студентів «замахнеться» для такої зміст меблів. У даній нам статті я розповім про всі плюси і […]
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.