Для тих, хто за кермом. Поради автотуристам

Південний берег Криму — це насамперед чудові гірські дороги , кожен поворот яких відкриває незабутні види . Але це і район з дуже складними умовами руху та з високою екологічною ранимістю . Якщо говорити конкретно про Великій Алушті , то її західна частина з її щільним курортним освоєнням хороша лише для автомобільного туризму з нічлігом в пансіонатах або мотелях , що досить дорого. Зате на схід від Алушти намет і все необхідне для табору забезпечать і економію , і свободу. 

Вы ищите провеное СТО где можно покрасить недорого бампер — контакты одного из лучших смотрите по ссылке http://www.77professional.ru/pokraska-bampera.

Південний берег Криму — це насамперед чудові гірські дороги , кожен поворот яких відкриває незабутні види . Але це і район з дуже складними умовами руху та з високою екологічною ранимістю . Якщо говорити конкретно про Великій Алушті , то її західна частина з її щільним курортним освоєнням хороша лише для автомобільного туризму з нічлігом в пансіонатах або мотелях , що досить дорого. Зате на схід від Алушти намет і все необхідне для табору забезпечать і економію , і свободу.
Вибір маршруту. Автотуризм це насамперед підкорення простору , і успіху тут можна досягти лише ретельно спланувавши маршрут і вивчивши попередньо всі шляхи- дороги , цікаві місця , визначивши можливості перекусити , відпочити , заночувати. Відшукайте неодмінно спеціальні атласи та карти для автотуристів видавництва «СВІТ» .
Основна маса туристів прибуває в Алушту через Сімферополь . Ця дорога , безумовно , красива , але дуже загачена транспортом. Для любителів гірських доріг (і відповідних позашляхових автомобілів) дуже цікавий шлях через Долгоруковскую яйлу : від Сімферополя треба їхати на Строгановку , а потім через село Денисівка підніматися на колишній полігон майже на кілометрову висоту яйли. Сама по собі вона досить простора і цікава, щоб покататися там пару годин , оглядаючи мішені , по яких колись палили сандіністи і червоні кхмери . Курсанти з 40 країн Азії , Африки та Латинської Америки відпрацьовували колись тут прийоми партизанської війни.
Вниз на захід відкривається чудовий вид на Салгирская долину і схили Чатир-Дагу . А попереду — перевал між нагір’ям Карабі і горою Пахкал -кая . Через нього спуск повз середньовічної фортеці Фуна і знаменитою Долини Привидів до села Лучисте . Від нього можна продовжити колбаситься по численних гірських дорогах , відправитися в Алушту по тролейбусній трасі або через Судакське шосе.
Так що маючи автомобіль, що не зводите подорож до простого повторення тролейбусного маршруту.
Залежно від часу, який ви хочете провести в дорозі , і якості доріг визначається величина добового пробігу , пункти харчування та ночівлі . Денна норма пробігу по путівцях може становити 150 — 200 кілометрів , а по хорошим шосе вдвічі більше. Подорож з сім’єю не варто перетворювати в ралі ; проковтування кілометрів не замінить мальовничих видових площадок , апетитних придорожніх ринків , освіжаючих джерел , якими так багаті дороги Криму . Резерв часу завжди потрібен і на непередбачені зупинки , подолання несподіваних перешкод , усунення несправностей та інше.
Вибір попутників. У автомобільну подорож веселіше відправлятися караваном , але не надто великий: дві — три машини, це якраз достатньо , щоб було кому допомогти в разі поломки або на складних ділянках ; урізноманітнити спілкування на бивуаках і стоянці ; забезпечити своєю компанією для суто чоловічих , жіночих і дитячих інтересів кожного члена сім’ї; кооперуватися , встановивши чергування і розподіливши обов’язки ( кухня , діти , машина і т. п.). Обов’язковою умовою для автокаравану служить Спільність інтересів і поглядів на виховання дітей , бажаним — однотипність машин , яка дозволить простіше усувати несправності . Однак при будь-якому рівні взаємної довіри кожен екіпаж повинен мати все необхідне для » одиночного плавання» , хіба мало що трапляється в дорозі.
Підготовка автомобіля . Вирушаючи в дорогу , подбайте про бездоганний технічному стані машини, особливо її гумової » обувки » . Один — два пробні виїзду на різноманітному за ухилами і якості покритті ближньому маршруті дозволять вам виявити масу дрібниць , які , якщо з ними не впоратися , зіпсують всю подорож . Особливу увагу слід приділити гальмам.
Промийте радіатор і сорочку блоку циліндрів , видаліть накип. У Криму вода відрізняється високою жорсткістю , тому намагайтеся не міняти, а тільки доливати воду.
Крім запасних частин , знадобляться ще різноманітні предмети для обслуговування машини. Домкратів краще мати пару : вони виручать , якщо машина застрягне в дорозі , або при ремонті. На два домкрата , спереду і ззаду , ставлять машину при довгій стоянці або на щоночі , щоб розвантажити ресори , особливо при нічлігу в салоні. Два дерев’яних клина під колеса при зупинках на гірських дорогах , на стоянках — також не завадять.
Кримське сонечко прожарює машину протягом декількох хвилин , забарвлення машини швидко тьмяніє , так що Тент з легкого наметового брезенту або лляного полотна обов’язковий. Краї тенту повинні мати вушка для закріплення до машини або до вбитих у землю кілочків, вітер у Криму , особливо на узбережжі буває дуже сильним.
Що і як брати з собою. На нічліг в машині можна розраховувати лише в екстремальних випадках , при негоді , неможливості розбити намет. Підготовка машини, її переоснащення в спальню вимагають перестановки маси речей , порушення порядку упаковки , все це відриває багато часу і швидко набридає , крім того , спати в машині душно , тим більше влітку . Так що не заощаджуйте на наметі. Підійде будь-яка велика світла і легкий намет з набором похідних меблів : розкладачок — шезлонгів , столика . Важливо , щоб намет мав вікна із сіткою від комах і застібки -блискавки на вході.
Посуд для автотуристів зараз випускається спеціальними наборами , але можна скомплектувати її й самостійно : все має бути небитким , вкладатися один в одного каструлі , чайник і сковорідка ( з довгою знімною ручкою ) повинні зберігатися в брезентовому мішку , щоб кіптява не бруднити інші предмети.
Не захоплюйтеся термосами , в дорозі вони непрактичні : легко б’ються . Радимо обмежитися лише більшим сталевим » харчовим » термосом з широкою шийкою .
Спальні мішки влітку знадобляться лише в горах , взагалі кращий варіант постелі — надувний гумовий матрац (у якого неозорі можливості в розвагах на воді й важливі функції на пляжі) , легка вовняна ковдра і рулон повсті. Простирадло краще поєднати з підодіяльником і придбати або пошити вкладиш для спального мішка ( без самого мішка) — просторий бавовняний » конверт » з тасьмами або застібками зверху.
Повсть — дуже цінна » кочова » підстилка хоч на каменях , хоч на піску або траві , відмінно блокуюча гумову вогкість надувного матраца.
Правильне розміщення і надійна упаковка речей в сімейному подорожі — обов’язкова умова спокійного і безконфліктного відпочинку, тому : а) кожна річ повинна » знати » своє місце; б) всі речі повинні об’єднуватися в групи за призначенням (продукти , посуд, одяг , інструменти , постіль , спортінвентар тощо) ; в) паперова упаковка не годиться , мішки — брезентові , лляні та поліетиленові , а також картонні коробки -паки , які можна розгорнути і скласти плоско — все це потрібно надписати й розділити по тяжкості: легке на дах , важке в багажник або в причіп.
Для вихідний одягу варто придбати або пошити спеціальний чохол із застібкою -блискавкою , в якому одяг закріплена на плічках , її дуже зручно тримати в салоні , повісивши над однією із задніх дверцят , краще лівої.
Легкі і м’які речі , а також те , що не знадобиться в дорозі до стоянки упаковується в багажнику на даху , найкраще в тент або намет. Для того , щоб зустрічний вітер не розворушив ваші пожитки , спершу на них закидаються бічні краї тенту , потім задній і наприкінці передній край ; все це міцно ув’язується , краще спеціальними пружинними тросиками з гачками. При найменшому постукуванні вислизнули країв тенту або кінців мотузки по кузову машини слід зупинитися й закріпити упаковку.
Автокараван . В дорозі не можна відставати один від одного, тому найдосвідченіший водій або сама справна машина Замикає компанію. На розвилках і в населених пунктах авангардної команді краще почекати інших і не втрачати їх з виду.
У незнайомій місцевості або по путівцях краще їхати днем . Положення сонця , вірніше орієнтацію маршруту на сході і заході сонця потрібно вибирати так , щоб його промені не засліпили очі. Взагалі влітку для руху годиться тільки ранній ранок і вечір. На спеці гума зношується швидше , латки можуть відклеюватися , перегрівається двигун.
Пасажир, який сидить поруч з водієм , повинен не давати йому дрімати в дорозі. Хороший розмова на легкі й приємні теми , але без різких зойків і показування пальцем , надійно компенсує монотонність дороги.
При зупинках На крутому схилі не забувайте підкласти клини або камені , але не залишайте їх на дорозі. Дуже круті підйоми , на які не вистачає потужності мотора , можна брати заднім ходом , висадивши при цьому пасажирів , але для цього потрібна максимальна обережність . Взагалі круті підйоми беруться без перемикання передач , на коротких підйомах допомагає попередній розгін.
Обережність потрібна і На спусках , при цьому слід користуватися приблизно тією ж швидкістю , яка була б на підйомі. Гори не терплять спуску з розрахунком на одні гальма і на нейтральній передачі або навіть з вимкненим мотором. Часте гальмування на спусках сильно розігріває гальмівні барабани , а за ними маточину і підшипники , з яких може витекти не надто тугоплавка мастило. Тому на спусках потрібно уважно оглядати колеса і при слідах витікання мастила негайно її додавати.
На гірських дорогах Криму передбачені спеціальні вловлюють кишені , відвертаються від траси тупики , що гасять інерцію розгону навіть при відмові гальм . Їхнє становище відзначено дорожніми знаками.
На грунтових дорогах. помітивши купки землі , викинутий гризунами з нір , об’їдьте такі місця , інакше машина може засісти в них колесами.
У горах , та й у степу несподіваною перешкодою може стати отара овець , стадо корів. Зустрічних тварин краще пропустити , зупинившись , а от з попутного оточення можна прорватися , якщо перед машиною буде бігти людина , покрикуючи і розмахуючи руками.
Іноді в дорозі раптом з’являється різкий Запах бензину. Миритися з цим не можна , пари бензину , особливо етилованого , отруйні, так що потрібно шукати несправність .
Швидкість руху вибирайте по своїх можливостях і якості дороги , її завантаженості автомобілями. Але навіть при всіх сприятливих умовах занадто швидка їзда обернеться підвищеною витратою пального. Вміле водіння , правильне використання » накату » — інерції , добре відрегульовані гальма , карбюратор допоможуть економити бензин. До речі , якщо в дорозі вести облік пального, то дані про підвищений його витраті будуть сигналом до пошуку несправності .
Ми почали главу з ради обзавестися картографічним матеріалом , але згадаємо і про те , що » язик до Києва доведе» . Завжди знадобиться і Жива інформація від місцевих жителів. Звичайно , найкраще її отримувати у шоферів , мотоциклістів ; при цьому ніколи не зайвою буде пара уточнюючих питань , адже багато дрібні деталі можуть набриднути і випасти з поля місцевого водія. Тому про розвилках , можливих відгалуженнях , складних ділянках намагайтеся дізнатися докладніше і у кількох людей .
Якщо шлях складний і по ньому доведеться повертатися , Виберіть собі штурмана для ведення колійного щоденника і маршрутної карти.
Обладнання табору . Спеціальні приморські автостоянки є тільки за межами Великої Ялти , їх багато між Алуштою і Судаком. У гірничо -лісовій зоні не тільки пристрій стоянки і табори , а й відвідування лісу у пожежонебезпечний період ( з травня по листопад ) заборонено.
Так що на ПБК треба шукати місце для ночівлі або в приватному секторі , або влаштовуватися в здравниці з охоронюваними автостоянками .
На випадок непередбаченої ночівлі підійдуть лісосмуги або порослі чагарником балки та інші закустаренние невгіддя серед полів і садів.
Для таких ситуацій з вибором місця теж не варто поспішати , а Вимоги такі : його не повинно бути видно з дороги ; під’їзд потрібний зручний і такий , щоб не розкис у випадку дощу . Краще якщо бівуак буде Вище дороги. адже спуститися можна і по розмоклому шляху. У балках , ярах і ущелинах заманливо виглядає рівне і чисте дно сухих русел дощових потоків — їх видають піщано- щебнисті наноси. Після злив через ці русла може прокотитися потужний грязе — кам’яний потік — сель , який у стані змести навіть вантажівка (такі випадки в Криму були), а тому розташовуйтесь тільки на травичці ! Зазвичай в посібниках для автотуристів табір рекомендують розбивати в джерел води і там , де є хмиз. Але в Криму і те , і інше рідкість , а Костер (якщо він не в спеціальному бетонному вогнище або стаціонарному мангалі , які є подекуди в місцях відпочинку) дуже зіпсує вашу репутацію перед лісниками , міліцією та іншими правоохоронцями.
Перш ніж ставити Намет або розстеляти підстилку , огляньте землю , чи не занадто вона сира , чи немає в ній нір , ходів дрібних мурах , каменів і корчів . Визначте Місце для машини. вона не повинна зачіпати дерев і кущів , але тінь потрібна надійна і довга . Щоб оглянути машину знизу , краще поставити її над канавкою або поглибленням . Під колеса забийте клини або камені , підійміть машину на обидва домкрата і розвантажите багажник.

Цікаве по темі посту, варто подивитись

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.