Дорожні чеки або тревел-чеки?

Дорожній чек — це платіжний документ, який застосовується як засіб міжнародних розрахунків. Принцип його використання досить простий — ви купуєте тревел-чек в українському банку на певну суму а потім за кордоном обмінюєте його на готівку або розраховуєтесь ним же, якщо його приймають б як валюти. У підсумку туристу не доводиться перевозити готівку в кишені, та й у разі втрати чека можна відновити його вартість в найближчому банку.
 

Вас интересует остров Мартиника — узнать о нем всю нужную вам информацию вы можете по ссылке http://blogoput.ru/franciya-ostrov-martinika.html.

Дорожній чек — це платіжний документ, який застосовується як засіб міжнародних розрахунків. Принцип його використання досить простий — ви купуєте тревел-чек в українському банку на певну суму а потім за кордоном обмінюєте його на готівку або розраховуєтесь ним же, якщо його приймають б як валюти. У підсумку туристу не доводиться перевозити готівку в кишені, та й у разі втрати чека можна відновити його вартість в найближчому банку.

Автором ідеї дорожніх чеків називають засновника першого туристичного агентства місіонера Томаса Кука. Нагадаємо, 150 років тому Кук першим почав туристичний бізнес з організації поїздки групи на з’їзд асоціації непитущих південних графств Центральній Англії. «Я мав честь очолити першу публічну залізничну екскурсію в історії Англії», — писав Кук у своєму щоденнику. Поїздки непитущих змінилися турами учнів недільних шкіл, потім — противників куріння, шанувальників творчості Вальтера Скотта і Роберта Бернса і, нарешті, просто громадянами, охочими відпочити. Грошові чеки Томас Кук придумав для зручності розрахунків туристів. Ідею чеків втілив в життя вже його син Джон Кук. Саме завдяки організованій ним рекламної кампанії чеки Тhоmas Сооk стали популярні в усьому світі. У 1892 році дорожні чеки почала випускати і компанія Аmеriсаn Ехргеss, після того як її президент пан Фарго, відпочиваючи в Європі, зіткнувся з труднощами використання так званих кредитних листів для отримання грошей. Сьогодні у світі існує більше десяти видів дорожніх чеків, але по авторитету і популярності як і раніше лідирують Тhоmas Сооk і Аmеriсаn Ехргеss, а також їх молодші конкуренти Visа і Сity зігрій. Основна відмінність між чеками різних компаній-регіони використання. Чеки Аmеriсаn Ехргеss поширені в Америці, де їх приймають до оплати в метро, таксі, готелях, магазинах нарівні зі звичайними грошима; Visа і Тhоmas Сооk більш кращі в Європі: а Сity зігрій — в азіатських країнах.

ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ. В Україні (як і в Росії) дорожні чеки почали користуватися популярністю на початку 90-х — коли ринок пластикових карт тільки формувався, а туристи вже стали потребувати зручних засобах платежу за кордоном. З часом славу чеків затьмарили «пластикові гроші», особливо — полюбився туристам картка Visa Тгаvеl Моnеу (VТМ), що не вимагає відкриття рахунку в банку. Однак чекову валюту як і раніше пропонують майже всі великі банки («Аваль», ПриватБанк, ПУМБ та ін) — правда, обсяг продажів чеків вже не настільки значний. Зараз чеки Аmеriсаn Ехргеss і Тhomas Сооk пропонуються банками в доларах США в купюрах 50, 100, 500 і 1000, а також у євро номіналом 50, 100, 200 і 500. Дорожні чеки Аmеriсаn Ехргеss випускають у доларах, фунтах стерлінгів, ієнах, німецьких марках , швейцарських франках. Громадянам України за наявності дозволу банку на вивіз дорожніх чеків (банк оформляє його безкоштовно) дозволяється провозити дорожні чеки на суму, що не перевищує еквівалент $ 6 тис. При покупці чеків банк зазвичай бере комісійні (як правило, 1% суми номіналу) і вимагає, щоб покупець поставив свій підпис на кожному бланку. Найкраще купувати чеки у валюті тієї країни, де ви збираєтеся їх перевести в готівку. За кордоном для обміну чеків на готівку потрібно звертатися в банк або агентства компаній, що випускають чеки. Чеки обмінюють на місцеву валюту в 150 країнах світу, а в США дорожні чеки приймаються нарівні з готівкою. Обмін відбудеться тільки після того, як буде проведена ідентифікація підпису та перевірений паспорт туриста. При обміні чека на гроші з туриста теж візьмуть комісійні відсотки, причому трохи вище, ніж при продажі чека (див. табл.). У деяких країнах замість певного відсотка беруть фіксовану суму з кожного чека, незалежно від його номіналу, так що бажано заздалегідь з’ясувати, скільки вам доведеться заплатити за переведення в готівку чекових грошей. Хоча більше 1,8 тис. обмінних пунктів компанії Тhomas Сооk, розташованих по всьому світу оплачують дорожні чеки і без утримання комісії. У Каїрі, Луксорі, Асуані працюють представництва компанії Аmеriсаn Ехргеss і Ваnk оf Аlехаndria, де також можна перевести в готівку дорожні чеки без комісії. Усього ж у світі працює близько 2 тис. агентств Аmеriсаn Ехргеss в 130 країнах. Таким чином, оформлення чека обходиться зовсім дешево (1% від суми) в порівнянні, наприклад з пластиковою картою ($ 20 за оформлення та 1,5-5% з кожної операції за кордоном).

«ЗА» І «ПРОТИ». Недоліків у чеків, мабуть, лише кілька — може скластися ситуація, коли їх важко буде обміняти (наприклад, в країнах, де вони не дуже популярні), а при обміні можлива втрата грошей на різниці курсу. Тому краще при покупці чеків відразу зібрати інформацію про пункти їх обміну, банках і курсах валют а також не міняти гроші в першому ліпшому банку. У всьому іншому, незважаючи на старомодність (тревел-чеках більше 150 років), чекові гроші залишаються досить зручним засобом платежу, особливо порівняно з готівкою л їх прямим конкурентом — пластиковою картою. Справа в тому, що згідно з українським законодавством, за кордон дозволяється вивозити не більше $ 3 тис., а за чеками можна вивезти $ 6 тис. Вигідно і переводити в готівку чеки — коли клієнт знімає гроші з пластикової карти за кордоном, він в будь-якому випадку платить від 1, 5 до 5% від суми операції, чеки ж часто можна перевести в готівку безкоштовно. Для оформлення чека не потрібно і зайвий час — на відкриття рахунку, випуск картки та Г.Д. — Достатньо просто купити його в банку. Але найістотніше гідність чека все ж в іншому. Загублені або вкрадені за кордоном готівку повернути практично неможливо. Для відновлення втраченої картки потрібно повернутися в Україну. Вкрадений або втрачений чек зі скрипом, але підлягає відновленню в країні перебування. При оформленні чека, ще в Україні, туристу видають квитанцію, за якою можна буде отримати гроші навіть у разі втрати тревел-чека. Якщо ж квитанція втрачена разом з чеком, доведеться зв’язатися з банком і попросити надати інформацію про серійні номери загублених чеків.

Після цього гроші можна буде отримати за серійними номерами. Правда, для цього потрібно зателефонувати з компанією, що видала чеки, заявити про пропажу і довести (на словах) свою невинність. Мандрівника можуть попросити звернутися в місцеву поліцію (протягом доби) або до Світової службу відшкодування компаній — емітентів чеків. Після цього чеки відновлюють (звичайно протягом доби), і грошей за це не беруть. Ще одна перевага — дорожні чеки не мають терміну дії. Якщо після повернення з поїздки тревел-гроші залишилися невикористаними, їх можна обміняти на готівку в банку або залишити у себе до наступної поїздки.

І на закінчення, кілька практичних порад: Заздалегідь з’ясуєте, наскільки популярна система тревел-чеків в тій країні, куди ви їдете, дізнайтеся адреси пунктів обміну або банків. Зберігайте квитанцію, отриману при покупці чека. У разі пропажі чека зателефонуйте протягом доби в банк або компанію, що випустила чеки.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ. На дорожніх чеках повинні бути: назва компанії-емітента; назва платника та його реквізити; підписи уповноважених представників компаній-емітентів; номінал і назву іноземної валюти; серія та номер; підпис.

РАДА. Попросіть у банку, що пропонує тревел-чеки, виписати вам чеки різних номіналів — $ 20, $ 50 і $ 100. Хоча стодоларові чеки міняти вигідніше, в маленьких населених пунктах з їх обміном можуть виникнути проблеми. Разом з чеками вам видадуть квитанції. Чи не кладіть чеки і квитанції разом: у разі пропажі чеки відновлюються тільки на підставі квитанцій. Звертайтеся з чеками акуратно. Пошкоджені чеки можуть відмовитися обміняти на місцеву волюту.

Цікаве по темі посту, варто подивитись

 • Преимущества и недостатки автобусных туров Главное достоинство любого автобусного тура, которое достаточно регулярно определяет выбор данного транспорта для путешествия это как и ожидалось доступная некоторым цена билетов. Цена […]
 • У Грузії гості \»Казантип\» прибув до 15 разів менше За весь час фестивалю "Казантип" в Грузії він відвідав 10000 люди загальна і кількість відвідувачів в день, не повинна перевищувати 5000. Це повідомили, Микита Marshunok, президент […]
 • Каппадокія — Каньйон Іхлара, свадебные платья купить Недалеко від Анкари знаходиться Каппадокія, де бере свій початок каньйон Іхлара, друга назва Перістрема. Він має вулканічне походження. Знаходиться в центральній частині Анатолії. Його […]
 • Нічними екскурсіями порадує туристів празький зоопарк Нічні екскурсії стали проводити спеціально для того, щоб відвідувачі могли побачити тварин в незвичайній обстановці. Саме з цієї причини зоопарк у Празі надав відвідувачам можливість […]
 • Відпочинок на Чорному морі Чорне море значно більші Азовського моря - його площа близько 422 000 км За своєю формою Чорне море кілька схоже на овал. Особливістю Чорного моря є те, що на його глибинах нижче 150 м […]
 • Рекомендации по выбору люстры Начало нужно рассчитать обязательный Вам степень освещённости. С вычислением мощности люстры справится даже ученик: нужно суммировать мощность всех сидящих лампочек. Дизайнерами […]
 • Как живут обычные волки В основном волки живут стаями. В сиае вполне может быть от 7 до 20 животных. Каждая стая имеет собственную землю, где охотится и выращивает молодняк. В случае если волки иной стаи рискнут […]
 • Почему туристам удобно жить в хостеле Хостелы — это дешевое жилье для туристов, где есть спальные места, душевые комнаты общего пользования, санузлы и кухня. В странах Европы наиболее дешевые места в хостелах стоят если […]
 • Что вам нужно точно сделать, чтобы вам получить аттестат Аттестат - это есть документ, который через выставленных там оценок подтверждает, что получивший его ученик имеет некоторые знания по каким-то предметам. Когда выдаются аттестаты  […]
 • Изготовление искусственного камня из гипса Много рабочего места не будет необходимости, но, даже несмотря на это, рабочая площадь просто обязана быть отлично обустроена. Поблизости неплохо иметь стеллажи или же полочки, на которые […]
 • Как выбрать сумку для путешествий Для того что-бы насладиться от любого путешествия, нам необходимы вещи, где мы будем чувствовать себя комфортно и комфортно, так же как в обычной обстановке. Тогда нужно подобрать сумку, […]
 • Как вам не обжечься покупая горячую путевку Туристические многие агентства делят своих уважаемых клиентов на 2 категории. Первые это те, кто смог уже стать счастливым владельцем горящей путевки. Вторые те, кто не испытал такого […]
 • Правильное питание для снижения веса Под понятием "правильное питание" подразумевают некоторые и бесконечные часы приема пищи, которая в свою очередь распределяется на протяжении одного дня как по набору химических элементов […]
 • Купуємо правильні насіння. Для садівників вже реально почалася найприємніша пора-посадка насіння. Але можуть бути і такі негативні моменти: чекаєш-чекаєш довгоочікувані паростки, а їх все немає і немає... Причина […]
 • Учимся экономить на коммунальных услугах Установите счетчики на воду, если вы расходуете ее менее, чем положено по нормативу, или же в доме проживает меньше человек, чем прописано. Данный вариант кроме этого потребуется тем, у […]
 • Дом из сруба Сруб. Принято, что дом необходим конечно-же из сосновых бревен. И это не полностью таким образом. Огромной долговечностью и твердостью дерева владеет исключительно рудовая сосна (в […]
 • Почему туристам в хостеле жить выгодно? Хостел – наверное открытие не лишь для людей, отыскивающих дешевое место, в каком месте можно остановиться на маленький срок, только и для лиц, коим нужно отыскать жилище и на долгий […]
 • Выбраем себе стильное кольцо Не новость, что практически все женщин не мыслит собственного существования без различные украшений. Да и самые смелые носят их сегодня не только на полагающихся для этого классических […]
 • Лестница для загородного дома Лестница – весьма значительный элемент интерьера частного пригородного дома. Возможно и то, что она не лишь так сказать несет существенную многофункциональную нагрузку, однако и […]
 • Светодиодные светильники высокого качества Сейчас  led светильники стали пользоватся  ужасно огромной популярностью среди людей, имеющих желание сделать на самом деле красивое световое оформление собственного […]
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.