10 речей, які варто побачити у Львові

Подивитися на місто з ратуші
Для жителів і гостей міста піднятися на Ратушу — це як «поглянути на казку».
Тут можна помилуватися пейзажами стародавнього міста, помріяти, загадати бажання …
Оглядовий майданчик на ратуші відкрита з 1851 року. Ще тоді мешканці Львова піднімалися на вежу, щоб подивитися на чудовий краєвид центральній частині міста.
Для того, щоб потрапити на оглядовий майданчик, Вам належить подолати 408 сходинок.
Сучасна ратуша має прямокутну форму. Це чотириповерхова будівля з внутрішнім двориком і триярусної квадратною вежею заввишки 65 м.

Високої якості і по низькій ціні тканини львів ви можете замовити і придбати на http://kreska.com.ua.

Подивитися на місто з ратуші
Для жителів і гостей міста піднятися на Ратушу — це як «поглянути на казку».
Тут можна помилуватися пейзажами стародавнього міста, помріяти, загадати бажання …
Оглядовий майданчик на ратуші відкрита з 1851 року. Ще тоді мешканці Львова піднімалися на вежу, щоб подивитися на чудовий краєвид центральній частині міста.
Для того, щоб потрапити на оглядовий майданчик, Вам належить подолати 408 сходинок.
Сучасна ратуша має прямокутну форму. Це чотириповерхова будівля з внутрішнім двориком і триярусної квадратною вежею заввишки 65 м.
Також всі бажаючі можуть ознайомитися з роботою механізму одних з найстаріших в Україні годин. Їм більше 160 років і вони родом з Відня.
Адреса: Львівська міська рада — пл. Ринок, 1 (4-й поверх).
Час роботи: щодня з 9.00-17.00.
Спробувати смак живого львівського пива
«Львівське» — найдавніший бренд українського пива, що випускається з 1715 року на львівській пивоварні.
Львівське пиво було відомим в Європі. За високі смакові якості особливо цінувалися «Bawar», «Porter Іmperial», «Exportowе». І сьогодні «Львівське» пиво не зраджує своїм традиціям, тому варять його за традиційним рецептом, який практично не змінився за 300 років існування марки. Спробувавши цей чудовий хмільний напій, можна доторкнутися до славетного багатовіковому минулого міста Лева. А зануритися в історію виготовлення та споживання бурштинового напою ви можете в львівському музеї пивоваріння.
Адреси:
Музей пивоваріння — вул. Клепарівська, 18, тел. (0322) 294-80-65, 294-80-26
Хмільний дім Роберта Домса — вул. Клепарівська, 18
«Білий Лев» — вул. Лесі Українки, 15
         Піднятися на Замкову гору
Неспішна прогулянка по вулиці Кривоноса і парку «Високий Замок» приведе вас до Замкової гори, піднявшись на яку Вашому погляду відкриється неймовірний міський пейзаж. Вдивляючись в переплетення вуличок, Ви зможете відшукати нові привабливі куточки Львова, на які варто поглянути. Оглядовий майданчик знаходиться на висоті 413 метрів над рівнем моря. Це штучний курган, насипаний в 1869 — 1900 роках польської громадою міста на честь 300-річчя Люблінської унії.
Крім цього, Замкова гора або гора «Високий Замок» являють собою комплекс пам’ятників: парк «Високий Замок», заснований в 1835 році; городище давньоруського міста Львова (пам’ятка археології національного значення); грот і скульптури левів (пам’ятки архітектури національного значення), і залишки Високого замку, який був побудований в XIII в. під керівництвом галицько-волинського князя Лева на Замковій горі. Замок, що повторює контури вершини гори, за планом мав форму витягнутого прямокутника з чотирма вежами по кутах. Вже в кінці XIII — початку XIV століття замок перебудовується в камені. Закладення кам’яного, так званого Високого замку, в 1362 році за традицією приписується польському королю Казимиру III, який захопив Галицьку Русь. У 1869 році практично повністю знищені залишки старої фортеці були розібрані. Зберігся лише фрагмент південної кам’яної стіни з бійницями, яка захищала в’їзд на територію замку.
Адреса: Парк «Високий замок» — вул. М. Кривоноса
         Побувати на міському святі
У нашому прекрасному місті Вас ніколи не покине відчуття свята, в який час року Ви б його не відвідали: взимку, навесні, влітку або восени — тут завжди можна насолодиться неповторним дійством одного з численних фестивалів Львова — фестивальної столиці України! А фестивалів у Львові більше 50 і на будь-який смак! Відкрийте для себе Львів «Джазовий», «Шоколадний», або ж «Кавовий» і Ви поринете в атмосферу радості і свята.
Сплануйте, який фестиваль Вам відвідати, перейшовши за посиланням:
http://www.ot-ot.lviv.ua/uk/types/festivals/
         Спробувати львівський шоколад
Історія шоколаду у Львові розпочалася ще в часи Середньовіччя, і тепер, разом з пивом і кава, він є одним з головних гастрономічних скарбів, що привертає гостей міста давніми традиціями смаку. Ще в XIX столітті шоколад зі Львова експортувався до всієї Європи. Разом з шоколадом місто подарує вам емоції і почуття, народжені у Львові.
І це не тому, що ми вирощували кращі какао-боби або володіли неймовірними технологіями, просто наші кондитери зуміли вкласти у кожну зроблену цукерку, в кожну плитку справжнього шоколаду маленький, але завжди найсолодший кусочок рідного Львова!
адреси:
• «Фреска» — вул. Краківська, 9
• «Львівська майстерня шоколаду» — вул. Сербська, 3
• «Кентавр» — пл. Ринок, 34
• «Вероніка — просп. Т. Шевченка, 21
• Цукерня — вул. Староєврейська, 3
        Покуштувати львівської кави
Історія кави «по-львівськи» бере свій початок в кінці XVIII століття з приходом австрійців, які й відкрили львів’янам всі тонкощі приготування цього дивовижного напою, створюючи в місті численні кав’ярні та кондитерські, в яких заможні городяни могли спробувати і насолодитися ароматною кавою. З часом, він ставав все більш популярним в різних колах суспільства, і дуже скоро увесь Львів захворів «Кавоманія».
Минуло чимало століть, але любов до кави не зникла: львів’яни так і залишилися справжніми цінителями кави, а у львівських кав’ярнях завжди можна відчути його багатий і неповторний смак. Та що там смак! Тут через чашку чорної терпкого напою передається вся історія стародавнього Львова.
Адреси затишних кав’ярень:
• Віденська кав’ярня — пр. Свободи, 12
• Світ кави («Світ кави») — пл. Кафедральна, 6
• Кав’ярня-галерея «Штука» — вул. Котлярська, 8
• «Вірменка» — вул. Вірменская, 19
• «Галка» — вул. Ковжуна, 4
• «Вероніка» — пр. Шевченка, 21
• Відкрита кав’ярня «Діана на Ринку» — пл. Ринок, біля фонтану «Діана»
• «Золотий дукат» — вул. Федорова, 20
• «Мапа» — вул. Галицька, 16
• «Цукерня» — вул. Староєврейська, 3
• «Фреска» — вул. Краківська, 9
• «Дзига» — вул. Вірменская, 35
• Кафе «1» — пл. Кафедральна, 5
• Копально каві (Рудник кави) — пл. Ринок, 10
        Почути львівських трубачів
Сурмачі в наше місто «прийшли» в XIV столітті з розвитком магдебурзького права. Коли у Львові склалося привілейоване суспільство, то одним з атрибутів міського самоврядування стала робота трубача.
На сьогоднішній день цю традицію відновили. Кожен гість може почути сурмачів, варто лише встати навпроти головного входу в Ратушу в певний час (пл. Ринок, 1)
• Будні дні — о 12.00
• Вихідні дні — з 9.00 до 21.00 (щогодини)
         Поблукати по двориках Львова
Львівські дворики — це загадкові лабіринти, в яких хочеться блукати знову і знову: варто лише зробити десять кроків від центральної площі великого міста, і тебе вже оточують інші часи і реальність. Тут відчуваєш себе шукачем скарбів і ніколи не знаєш заздалегідь, що ти відшукаєш: напівзруйнований вітраж або таємничий замурований портал, забуті розписи або різьблену кручені сходи …
Адреса: вул. Князя Лева, 2
     пл. Ринок, 18
        Сфотографуватися з найвищим пам’ятником в місті
Пам’ятник сажотрусу знаходиться на даху старовинної будівлі-ресторану по вулиці Староєврейській, 48. Циліндр в руці у сажотруса — порожній і без верху; в декількох метрах від нього є труба, в яку безпосередньо по сходах влазить відвідувач ресторану і кидає всередину циліндра монетки. Монетка через отвір в капелюсі падає в прибудовану нижче водостічну трубу і по ній скочується в скриню з «скарбами». На літній терасі, під час метання монет, відвідувачам видають парасольки і заздалегідь попереджають про випадання «грошових опадів».
Адреса: Концептуальний ресторан «Дім Легенд» — вул. Староєврейська, 48
      Відшукати львівських левів
Яких звірів у Львові найбільше? Звичайно, левів: грізних, усміхнених, сплячих … Є навіть крилаті леви і лев з двома тулубами. У кожного з них є своє власне історичне місце на затишних львівських вуличках. І хто знає, можливо все місто існує лише в їхній уяві … Але якщо ви все ж наважилися на пошуки львівських левів, то ось вам від нас маленька підказка:
1. Пл. Ринок, 1
2. Пл. Ринок, 14 «Венеціанська кам’яниця»
3. Пл. Ринок, 4, «Чорна кам’яниця»
4. Вул. Руська, 4
5. Вул. Руська, 8
6. Вул. Руська, 20
7. Вул. Підвальна, 4
8. Пл. Галицька, 10
9. Вул. кн. Романа, 6
10. Вул. Галицька, 11
11. Пл. Кафедральна, 1
12. Пл. Кафедральна, 2
13. Пл. Ринок, 25
14. Пл. Ринок, 28
15. Пл. Ринок, 31
16. Пл. Ринок, 38
17. Вул. Вірменская, 7 (ворота)
18. Пр. Свободи, 12 (Віденська кав’ярня)
19. Вул. Січових Стрільців, 2
20. Вул. Університетська, 1 (Львівський національний університет імені Івана Франка)
21. Пл. св. Юра, 5 (собор св. Юра)
22. Вул. Чупринки, 50-52
23. Вул. Коперника, 27
24. Високий замок

Цікаве по темі посту, варто подивитись

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.