Що подивитися у Львові, куди сходити у Львові

Львів — місто, в яке повертаються.
На заході України, в 70 кілометрах від Польщі, на мальовничих пагорбах, варто чудо- місто Львів. Чому чудо? Відповідь на це питання криється в самому Львові, і той, хто хоч раз побував у цьому чудовому місті погодитися зі мною на все 100%. Але, не будемо забігати вперед і звернемося до витоків Львова. Археологи стверджують, що поселення на території сучасного Львова були ще в V столітті нашої ери. Проте датою заснування Львова прийнято вважати 1256 — перша письмова згадка. Заснував місто Данило Галицький і назвав на честь свого сина — Лева.

Хотите с друзьями посетить львов экскурсии вы можете себе уже сейчас заказать по ссылке httр://openway.com.ua/ru/lviv/.

Львів — місто, в яке повертаються. На заході України, в 70 кілометрах від Польщі, на мальовничих пагорбах, варто чудо- місто Львів. Чому чудо? Відповідь на це питання криється в самому Львові, і той, хто хоч раз побував у цьому чудовому місті погодитися зі мною на все 100%. Але, не будемо забігати вперед і звернемося до витоків Львова. Археологи стверджують, що поселення на території сучасного Львова були ще в V столітті нашої ери. Проте датою заснування Львова прийнято вважати 1256 — перша письмова згадка. Заснував місто Данило Галицький і назвав на честь свого сина — Лева.
Завдяки вдалому розташуванню, місто стрімко розвивався, і незабаром сюди було перенесено столицю Володимиро-Волинського князівства. Золотий Вік Львова починається з 1356 року, коли місто отримало Магдебурзьке право, в той час Львів знаходиться на перетині торгових маршрутів з портів Києва та Криму, Західної та Східної Європи, портів Балтії та Візантії. Місто стрімко багатіє і стає одним з найбільших торгових центрів Європи. А де стикаються торгові інтереси, там завжди стикаються культури і релігії.
Так і Львів незабаром став зв’язуючою ланкою між німцями, поляками, українцями, євреями, росіянами, вірменами і караїмами. У місті одночасно будуються греко-католицькі, римо-католицькі та православні храми. Львів, через велику кількість храмів і монастирів, стали називати «містом ченців» (лат — «Civitas Monachorum»). Протягом XVI-XVII століть Львів не одне кратно піддавався нападу, однак завжди успішно відбивав облоги. Постійна боротьба з противниками дала місту девіз «Завжди вірний» (з лат — «Semper Fidelis»). До речі, цей же девіз має корпус морської піхоти США, правда тільки з 1883 року.
Відпочинок у Львові
Про Львів розповідати і говорити можна дуже і дуже довго, але один погляд коштує тисячі слів. Ніколи не варто сумніватися «А чи їхати до Львова чи ні?». Відповідь на це питання завжди однозначна — так! Подорож в це місто-казку ви не забудете ніколи! Досить говорити — збираємо речі, беремо денежку і вирушаємо до Львова. Поїхати на вихідних в у Львів Вам допоможуть тури вихідного дня, які запропонують різноманітні програми перебування та розваги в цьому славному місті.
  Дістатися до Львова можна по-різному: на автомобілі, поїзді і літаку. Розглянемо всі ці три варіанти детальніше. Доїхати до Львова на автомобілі не складе особливих труднощів — через місто проходить міжнародна траса Е40 (в Україні ділиться на М-11, М-06, М-03, М-04). В Львові закінчується М-11 і починається М-06. З поїздом і літаком, я думаю, все зрозуміло — сіли і поїхали.
Наш потяг прибуває до Львова на львівський вокзал рано вранці. Відпочинок у Львові розпочинається зі свіжим ранковим вітерцем і ласкавим сонечком. З першого погляду, львівський вокзал не є чимось незвичайним, особливо коли метушливо вивалюєшся з вагона, на ходу намагаючись прокинутися. Проходимо крізь будівлю вокзалу, тут чисто й акуратно, виходимо на привокзальну площу і тут потрібно обов’язково обернутися і подивитися назад і … ойкнути від подиву! Ми мало не пропустили першу пам’ятку Львова — його залізничний вокзал! Зсередини не видно всієї тієї краси, яка відкривається, коли виходиш назовні. Львівський вокзал був побудований в 1904 році і вважається одним з найкрасивіших в Європі. Будівля виконана в стилі модерн, прикрашене великим сяючим куполом, двома маленькими башточками, статуями та іншими архітектурними дрібницями. Дуже важко передати словами велич і красу львівського вокзалу, але ще краше він буде ввечері, коли включиться підсвічування, необхідно залишити пару кадрів, щоб закарбувати це диво архітектури.
Готелі Львова
Намилувавшись на вокзал, стикаємося з цілком банальної проблемою — а де б його зупиниться? В Львові готелей безліч: від затишних, майже домашніх міні-готелів, до величезних комплексів, де крім «пожити да поспати», можна ще й в сауну сходити, і в джакузі відпочити да в клубі потанцювати всі вони роблять відпочинок у Львові не забуваємо, Вибір за Вами … Визначилися? Речі розклали? До подорожі готові? Тоді в дорогу! Львів вже чекає нас!
Пам’ятаєте, коли ми виїхали з вокзальної площі Львова, то проїжджали повз якогось дивного чи то храму, чи то собору? Ось з нього й почнемо. Перебувати цей чудовий храм Львова, на площі Кропивницького і називається храм святих Ольги і Єлизавети. Побудований він в 1911 році на честь, дуже улюбленої в народі, імператриці Єлизавети (Зізі) Габсбург, дружини імператора Австро-Угорщини Франца-Йосифа I і тоді він називався костел святої Ельжбети. Виконаний в неоготичному стилі з елементами північнонімецькою та романської архітектури: високі гостроверхі шпилі, стрілчасті вікна, портал з великою трояндою в центрі, внутрішній вертикальний простір.
Відпочинок у Львові не можливий без відвідувань його пам’яток. Одне з найвищих будівель Львова, коли стоїш під ним відчуваєш себе піщинкою бренной, і скільки не через висоти, скільки через величі споруди. Помилувавшись храмом, робимо кілька кроків по вулиці Степана Бендери і звертаємо на вулицю Невського. Взагалі гуляючи по Львову, варто в усі очі дивитися по сторонам, адже весь Старий центр Львова (а ми саме там зараз перебуваємо) внесений до культурне надбання ЮНЕСКО, кожен будинок являє собою маленький архітектурний шедевр. І якщо у Львові ви на будинку побачите табличку, то не варто думати «а тут жив напевно хтось там …», в принципі може так і опинитися, але в 95% випадках на табличці буде написано в якому столітті був побудований будинок , і коштує притримувати щелепу при вигляді «XVI століття». Так-так у Львові є житлові будинки побудовані в 16 столітті.
  Львів
А ось ми підійшли до ще однієї пам’ятки Львова, перед нами у всій красі постає, що стоїть на горі, Собор Святого Юри — головний греко-католицький собор міста, головна святиня Української Греко-Католицької Церкви. Більш того, саме тут знімали уривки з фільму «Д’Артаньян і три мушкетери». Перший собор на цьому місці у Львові, був побудований ще при Данилові Галицькому в 1280 році, проте був зруйнований польським королем Казимиром III. В 1363-1437 був зведений православний храм, кам’яна церква-базиліка у візантійському стилі. Проте до нас дійшла лише третя, з дозволу сказати, модифікація, собору. Багато відомих фільмів було знято також в замках Львова, замки Львова розміщуються непосредствено за містом у Львівській області.
Львівський собор
Нинішній Святоюрський собою був споруджений у Львові в 1744-1770 роках, являє собою приголомшливий архітектурний ансамбль у стилі бароко. Собор доповнює вершину гори, завершуючи її схили, а дерева, що підступають до самої будівлі, перегукуються з його силуетами. Дорога до входу в собор проходить під чудовими головними воротами, увінчаними невеликими статуями святих. Фасад храму, це справжнє архітектурне диво, його прикрашають статуї Святих Афанасія та Льва, а вінчає аттику фігура Юрія Побідоносця. Усередині інтер’єр Львівського собору вражає своєю химерністю і цілісністю. Архітектура, зливаючись зі скульптурою і дрібними елементами декору, створює просто непередаване краси ансамбль внутрішнього інтер’єру. Кожна мить, проведене в це духовний обителі Львова, запам’ятається твоїм серцем назавжди!
  Львівський собор
Виходимо з Собору з легким серцем і світлою душею — те, що треба для подальшої прогулянки по Львову. Спускаємося по площі Святого Юри, звертаємо на вулицю Листопадового Чину і по праву руку від нас виявляється чудовий парк Львова — парк імені Івана Франка. Затишні тінисті алеї, таємничі вікові дерева так і звуть відпочити під їхнім покровом на комфортних лавочках. А чому б і ні, адже відпочинок у Львові завжди умиротворяє? А дерева і правда вікові, вони ще пам’ятають Богдана Хмельницького, саме тут стояла його артилерія при штурмі Львова, хитрі купці тоді, до речі, відкупилися і майже місто не постраждав. У самому древньому парку Львова відчувається атмосфера старовини і якоїсь таємничості, ось-ось і через дерева вигляне січовий стрілець.
Пам’ятник Івану Франку
Проходимо крізь парк і зустрічаємося з пам’ятником Івану Франку, а навпроти нього стоїть однойменний Університет. Львівський Університет один з найстаровинніших в Європі — йому вже майже 400 років! Будівля, яку ми спостерігаємо, було побудовано в 1881 році. Прикрашено величним портиком з колонами і лоджією, скульптурними алегоріями «Робота» і «Освіта», на аттику — «Галіція, Вісла і Дністер». Спочатку тут розташовувалося будівлю сейму Галичини і Лодомерії. Коли дивишся на Львівський Університет, потихеньку починаєш заздрити його студентам, адже вони цю красу спостерігають щодня.
Помилувавшись на диво Львівського освіти, спускаємося по вулиці Словацького і звертаємо на вулицю Коперника, вона приведе нас до площі Адама Міцкевича. А прямо зараз, праворуч по вулиці з’являється шикарна споруда в стилі французького класицизму, це Палац Потоцьких. Львівський палац це оштукатурене, Н-образне будівля триповерхова будівля. Фасади прикрашені фігурними обрамленнями вікон і рустикацією, ліпними балконами і мансардами. Головний вхід виконаний у вигляді аркового порталу, прикрашеного іонічними колонами. Палац Потоцьких прямо випромінює велич і віковий спокій, як в принципі, і весь Львів. Помилувавшись дивом львівських архітекторів, продовжуємо шлях до площі Адама Міцкевича.
А ось і наша площу. Пам’ятник великому поету представляє собою 21-але метрову колону, увінчану позолоченими язиками полум’я, а в її підставі Адам Міцкевич спілкується з ангелом. Скульптура випромінює велич і блиск.
Прогулянка по центру Львова
Від площі Адама Міцквіча бере свій початок, одна з головних вулиць Львова — проспект Свободи. Звертаємо на нього і насолоджуємося прогулянкою по самому центру Львова, під затишною тінню дерев панує прохолода і затишок, а навколишні старовинні будівлю навівають атмосферу романтики і старовини, на душі стає легко і приємно. Підходимо до чергової пам’ятки Львова — Львівському оперному театру, це ще одне місце без якого відпочинок у Львові не можливий. Це один з найкрасивіших оперних театрів в Європі. Як і Одеський, він виконаний в стилі ренесансу і бароко. Величезний купол про чотири башточках, величезна кількість скульптур та інших дрібних архітектурних прикрас, роблять загальний вигляд Львівського театру чарівним і незабутнім. Його вигляд вкарбуємо вам на згадку дуже на довгий час, якщо не на все життя.
Сфотографували Львівський оперний? Тоді повертаємо направо і по вулиці Лесі Українки йдемо в сторону Вірменського собору, пройти його неможливо та й тут всього два квартали, а вони у Львові дуже маленькі.
Вірменський собор побудований ще в 1363 році, на гроші місцевих купців. Являє собою цілий архітектурний ансамбль складається з: вежі-дзвіниці зі входом в головний двір, декоративна колона з фігурою Святого Христофора, будівлю з колишнього вірменського банку, палац вірменських архієпископів, будівлю колишнього монастиря вірменських бенедиктинок. Всі ці будівлю львівського собору виглядають дуже старими і древніми, але в той же час доглянутими. У дворику панує атмосфера давнини, спокою, тиші і задумі. Почуття незабутні і дивовижні, хочеться залишитися тут і роздумувати про вічні питання життя, буття і смерті.
Насолодившись тишею і затишком Вірменського собору, спускаємося по вулиці Краківській у саме серце Львова — Площа Ринок. Коли говорять про відпочинок у Львові, у багатьох це пов’язано саме з цією площею. А тут, ну просто очі розбігаються! Пам’ятка на пам’ятки варто і пам’яткою же поганяє, вибачте за каламбур, але інакше не скажеш. З одного боку одна львівська площа Ринок, що складається з 44 будинків (11 на кожній стороні) це вже витвір мистецтва, адже тут жили найбагатші купці Львова, і кожен з них намагався, щоб його будинок виглядав багатше всіх інших. Однак один будинок разюче відрізняється від всіх інших — він повністю чорний. Що цікаво, спочатку він був побудований сніжно білого кольору, але з часом матеріал повністю змінив свій колір. Зараз в ньому знаходиться Львівський історичний музей.
В центрі самої площі знаходиться будівля Ратуші Львова. Побудована вона ще в 1835 році в стилі віденського класицизму, прикрашена різними архітектурними дрібницями, а перед входом нас зустрічають варти-леви з гербом Львова на щитах. У Ратуші є оглядовий майданчик, куди обов’язково варто піднятися — звідти відкривається просто приголомшливий вид на численні костели Львова. Не варто забувати про старовинну аптеці, відкритої ще в 1735 році, на базі якої зараз музей, де вам покажуть старовинні ваги, різноманітні плошки, а в одному із залів відтворена древня лабораторія. За два кроки від аптеки височить Домініканський собор і монастир Львова. Це одне з найбільш значних пам’ятників архітектури бароко в Львові. Коли дивишся на собор, то просто захоплює дух, від величності і духовної сили, яка так і б’є крізь стіни і вікна.
Час у Львові тече непомітно і ось вже опускаються сутінки, прийшла пора віддати належне місцевій ресторанам і кафе Львова. Вони здивують навіть самого завзятого мандрівника, адже кожне з закладів оформлено в неповторному стилі. У Львові є українські, польські, єврейські, вірменські і навіть масонські ресторани Львова, і в кожному з них своя неповторна родзинка. А оцінки комфорту і затишку б’ють всі мислимі і немислимі рекорди.
Приходить ранок. А ми не відвідали і половину пам’яток Львова (не факт, до речі, що Ви встигнете все, про що я написав), адже ми не відвідали Бернардинський костел і монастир, Кафедральний (Латинський) собор, Костел Іоана Хрестителя, Костел і монастир бенедиктинок, Костел і монастир кармелітів босих, Костел Казимира, Костел кларисок, Костел Марії Магдалини, Костел Марії Сніжної та ще з десяток назв і церков Львова. Так само ми не були на Високому Замку і на Личаківському кладовищі, а це буквально візитні картки Львова. Так, що нічого не залишається, як продовжувати готель на день.
Так чи інакше, але Львів однозначно стане одним з Ваших улюблених міст і Ви обов’язково сюди повернетеся!

Цікаве по темі посту, варто подивитись

 • Заповідник-скелі Довбуша Скелі в заповіднику Довбуша утворилися приблизно 70 мільйонів років тому. Крім скель прекрасний вид заповіднику зраджує ліс. Туристи будуть ходити в заповіднику по м'якому моху , який […]
 • Стоит ли брать горящие туры, горящие туры в Египет 2015 Стоит ли брать горящие туры, горящие туры в Египет 2015 Так именуемые «горящие туры» дают возможность сберечь до 30-50%, а иногда и 70% от нормальной цены путевки. Совместно с что […]
 • Що подивитися в Одесі Пам'ятки Одеси відкривають світ, сповнений загадок, таємниць і легенд. В Одесі варто подивитися все, адже Одеса - сама по собі вже пам'ятка. Кожна вулиця в центрі міста, кожен будинок - […]
 • Туристів запрошують в парки Німеччини Німеччина запрошує туристів побувати в найбільших і популярних тематичних парках , розташованих на південному заході країни. Туристична адміністрація землі Баден -Вюртемберг відзначає , що […]
 • Відпочинок у Закарпатті . Где можно заказать инстаграм лайки Відпочинок у Закарпатті в першу чергу пов'язаний з природою і неважливо , в який час роки ви хочете відвідати цю місцевість. Але в основному туристи воліють приїжджати в Закарпатті влітку […]
 • Відпочинок в Болгарії всією сім\’єю Якщо вам хочеться провести незабутній сімейний відпочинок, то вам точно варто відвідати Болгарію. Якби ви поїхали без дітей, могли б заощадити на зручностях, але зараз потрібно керуватися […]
 • Перлина Києва — парк Феофанія Парк Феофанія не рахується відомим , але зате він є найкрасивішим не тільки в Києві , а й усієї України . На початку 20 століття на території парку був побудований Пантелеймонівський […]
 • Невідома Лиса Гора Лиса Гора привертає увагу практично кожного туриста. У різних джерелах говориться про різні місця розташування цієї гори і загальна їх кількість досягає 13 місць. Навіть зараз не можуть […]
 • Що подивитися в Мінську Мінськ є чистим і досить гарним містом, більша частина будівель якого була побудована ще в радянський час. Однак інфраструктура цього міста робить з нього повноцінну європейську столицю. У […]
 • 10 речей, які необхідно зробити в Празі Кожен, хто приїхав до Праги, знайде собі заняття по душі. Але є речі, які повинен зробити в Празі кожен істинний турист.     Звичайно ж, не можна приїхати в Прагу і […]
 • Австралія — країна можливостей, несподіванок і виклику, сексуальный массаж В Австралії ходять вниз головою, а вода витікає в інший бік. Взимку - літо, влітку - зима. Скрипучий білий пісок, цвіркуни і шум прибою ... Все це хочеться забрати з собою на пам'ять з […]
 • Каппадокія — Юргюп. Что делать когда ущемленная паховая грыжа Невелике містечко Юргюп розташувався на дорозі, що сполучає Кайсері з Невхешіром і Аксарая. Поселення заснували біля підніжжя гори, яка називається «Вершина бажань». Юргюп є […]
 • Екскурсія по річці Рось Подорож по річці Рось вельми вразливе . Пропливаючи по річці можна побачити красу кількох українських сіл , а також пам'ятки. На протилежному березі від села Чабани розташований Київський […]
 • Що подивитися в Санкт-Петербурзі Кожен, хто вперше їде в північну столицю Росії, обов'язково перейматиметься питанням, що подивитися в Санкт-Петербурзі. Проте варто відзначити, що багато хто неодноразово чули про пам'ятки […]
 • У Москві з\’являться парковки для вагітних. Купить декоративные деревья Спеціалізовані паркування для вагітних жінок незабаром можуть з'явитися у столичних поліклінік, лікарень, продуктових і меблевих гіпермаркетів. Це питання вже активно обговорюється […]
 • Вихідні в Парижі. Природно, якщо ви не маєте візи, то спонтанним подорож не вийде. Але так як візу оформляють в районі 10-14 днів, то деякий час у вас в запасі є. Ви можете забронювати готель в самому […]
 • Серце Амстердама. Где заказать диплом Що таке Амстердам? Чи правильніше буде запитати «хто такий»? адже це - живий організм. Відня - канали, кров - мешканці, серце - мільйони туристів, які з'їжджаються, злітаються, […]
 • Парк «ЗИЕМЕЛЬБЛАЗМА» — Рига. И фильтры для удаление железа из воды Среди самых свежих и зеленого цвета уголков Риги, снова открытый в мае текущего 2012 года. Парк впервые появился более века назад, в 1903 г., когда меценат Август Домбровский подарил землю […]
 • Найцікавіші місця України Белая церковь – старинный город в Киевской области на реке Рось, основанный древнеславянскими поселениями и разрушенный в 13 веке во время нашествия на Киевскую Русь. Несмотря на то, […]
 • Сезоны больших скидок и распродаж — Шоппинг в Испании Если вы приняли решение посетить Испанию, и для совмещения приятного с полезным, спланируйте и переход на маркетов. В Испании 2 раза за год организуются сезонные распродажи с достаточно […]
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.